Booking af underviser

Her kan du booke underviser. Inden du booker underviser, skal du have lavet en aftale med den på pågældende underviser om tid, sted og hvilket kursus.

Der kan kun bookes til en kursusdag ad gangen. Skal du booke underviser til flere kursusdag, så skal formularen udfyldes for hver kursusdag. Husk at give SLA og underviser besked, hvis kurset bliver aflyst.

Har du spørgsmål til udfyldelse af formularen eller andre spørgsmål vedr. kursustilrettelæggelse, så kontakt Berit Brorly på
eller på 75 84 08 98.

Booking af underviser - ekstern
Starttidspunkt
Sluttidspunkt

OBS OBS OBS - Kursusbeviser - OBS OBS OBS

Ønskes kursusbeviser til udlevering på kursusdagen, bedes deltagerlisten indsendt til Berit Brorly på senest én uge før kursusdagen.

Kursusbeviser sendes på mail til kursusarrangøren, som distribuerer dem til deltagerne.

Efter endt kursus meldes tilbage til Berit Brorly på , hvis der var deltagere, som ikke deltog.

Det er kun relevant at annoncere kurset på SLA's hjemmeside, hvis kurset er åbent for at alle kan tilmelde sig.
Angiv hvordan kursisterne skal tilmelde sig til kurset (evt. kontaktperson og e-mail, hjemmeside mv.)
Sidste tilmeldingstidspunkt
Angiv pris for kursusdeltagelse (SLA/ODA og ikke medlemmer mv.)
Angiv om der er forplejning på kurset
GDPR-bekræftelse